Újabb pusztító fegyver hódíthatja meg Európát: már a németek is érzik, hogy változnak az idők
Hollandia, Dánia és Spanyolország is kapva kapott az alkalmon
Újabb intézkedéssel szigorítana a dán kormány migrációs politikáján: az új javaslat értelmében a bevándorlók kizárólag akkor kapnák meg az állami támogatásokat, ha már dolgoznak legalább heti 37 órában. Ellenkező esetben nem lennének jogosultak a pénzügyi segélyekre – írta meg a Híradó.hu.
Mette Frederiksen dán miniszterelnök kedden ismertette, hogy a rendelet kezdetben csupán azt a húszezer fős csoportot érintené, amely három vagy négy éve részesül állami ellátásban, viszont nincs iskolai végzettsége, és dánul sem beszél. A kormányfő hangsúlyozta, „a közel-keleti, észak-afrikai országokból, valamint a Törökországból, Afganisztánból és Pakisztánból származó nők foglalkoztatási aránya kifejezetten alacsony. A statisztikai adatok szerint az említett térségekből érkező tíz nőből hat munkanélküli” – számolt be a Magyar Nemzet.
Olyan új munkalogikát akarunk bevezetni, amelyhez az embereknek kötelességük hozzájárulni, és hasznossá tenni magukat”
– fogalmazott Frederiksen. Peter Hummelgaard dán munkaügyi miniszter szerint a 37 órás munkakötelezettség keretében az emberek különféle munkákat végezhetnek. Ezek közé tartozik a takarítás, a strandok és erdők karbantartása, valamint önkormányzati intézményekben is vállalhatnak munkát.
A kormány szerint a munkahelyeken a bevándorlók új embereket ismerhetnek meg, kapcsolatokat alakíthatnak ki, és Dániát is jobban megismerhetik ez pedig szintén elősegítheti a beilleszkedést. Az intézkedés hosszú távú célja a bevándorlók integrálása és az, hogy radikálisan csökkenjen a menedékkérők száma.
Ezek több mint fele „nem nyugati” országokból érkezik. Frederiksen szerint „nem volt helyes döntés úgy állami támogatásokat adni a bevándorlóknak, hogy semmit sem kértek tőlük”. A szociáldemokrata kormányt bíráló egyén baloldali ellenzéki csoportok szerint a szigorítás „államilag támogatott szociális dömpinghez vezethet, amelyről akkor beszélünk, ha egy tagállam a többivel szemben alacsonyabb bérköltségek vagy lazább munkajogi szabályok révén versenyelőnyhöz jut”.
Mattias Tesfaye bevándorlásügyi miniszter szerint „hiba volt Orbán Viktort bírálni, amiért szögesdrót kerítést építtetett Magyarország határán 2015-ben”.
Fotó: MARTIN SYLVEST / Ritzau Scanpix / Ritzau Scanpix via AFP